The Prague Quadrennial
of Performance Design and Space

PQ má za cíl oslavovat, posilovat a vyzdvihovat práci scénografů, umělců a architektů a zároveň inspirovat a vzdělávat diváky, kteří jsou tím nejzásadnějším prvkem jakéhokoliv živého představení.

Pražské Quadriennale se naposledy konalo 18.–28. června 2015 na více než 60 místech v interiérech i exteriérech v centru Prahy. Během 11 dní se uskutečnilo více než 600 živých akcí a přes 150 výstav, které představily scénografii (včetně výtvarných a designerských řešení prostoru/scény, kostýmů, zvuku, osvětlení a projekce) ze 78 zemí. Pražské Quadriennale navštívilo 180 000 lidí a aktivně se ho zúčastnilo 6 000 akreditovaných profesionálů, včetně více než 1 300 studentů z celého světa.

Tématem PQ 2015 byl Sdílený prostor.
Židli jsme vybrali jako symbol stability, usazení v čase a prostoru, zklidnění a soustředěného vnímání. Zároveň je to důležitý prostředek sdílení. Odkazuje k místům v hledišti, stejně jako k vybavení divadelní scény. Židle jako mezinárodně srozumitelný prvek se může pomyslně ocitnout v roli diváka či herce. Mimo tiskovin se modré židle objevovaly i fyzicky na místech konání festivalu a sloužily tak jako orientační body v centru Prahy i jako místo pro odpočinek v parných letních dnech.

Ve spolupráci s Vítkem Škopem a Dynamo Design

marketa_steinert_skop_dynamo_22marketa_steinert_skop_dynamo_22
marketa_steinert_skop_dynamo_26marketa_steinert_skop_dynamo_26
marketa_steinert_skop_dynamo_14marketa_steinert_skop_dynamo_14
marketa_steinert_skop_dynamo_25marketa_steinert_skop_dynamo_25
marketa_steinert_skop_dynamo_16marketa_steinert_skop_dynamo_16
marketa_steinert_skop_dynamo_13marketa_steinert_skop_dynamo_13