Nový směr pro
Czech Ski & Snowboard

Nejstarší národní lyžařský svaz na světě, bohatá historie ověnčená tituly mistrů světa i olympijskými medailemi ze všech různých lyžařských a snowboardových disciplín. Slavná tradice nyní získává moderní tvář – Svaz lyžařů České republiky bude nově vystupovat pod jednotným brandem Czech Ski and Snowboard. 

Hlavním motivem nové vizuální identity je symbol společný pro lyžování a snowboarding – tedy stopy, které oba sporty svou přirozenou trajektorií vykreslují do sněhu. Dvě užší lyžařské a jedná širší snowboardová stopa jsou implementovány do české vlajky, která je součástí znaku odpradávna. Z vlajky také vychází základní barevnost nové identity, která zvýrazňuje úlohu Svazu lyžařů ČR coby zaštiťující národní organizace pro lyžování a snowboarding.

marketa_steinert_czech_ski_snowboard3

„Je to cool! Líbí se mi, když jsou věci promyšlené do detailu – od loga, přes digitální komunikaci až po merch. Myslím si, že by to mohlo fanoušky oslovit.“

Eva Samková

Jako jedni z prvních měli možnost vidět novou vizuální identitu ještě před jejím dokončením zástupci reprezentantů z různých lyžařských a snowboardových disciplín, kteří se také podíleli na variantách aplikace nového brandu, například v nové kolekci fanshopu. „Ve starém logu je nějaká historie, náš svaz je nejstarší na světě, ale v dnešní době se s tím už nedalo pracovat nějak interaktivněji. Omlazení identity podle mě bylo potřeba a je dobře, že se k tomu svazu odhodlal.“ dodává Eva Samková.

marketa_steinert_czech_ski_snowboard4

CREDITS

Visual Identity –⁠ Markéta Steinert
Art Direction –⁠ Markéta Steinert
Graphic Design –⁠ Jan Slabihoudek, Markéta Steinert
Motion Design –⁠ Martin Egrt
Camera –⁠ Matěj Ligač
Editor –⁠ Matej Ligač
Script –⁠ Matúš Kmec
Creative concept –⁠ Martin Kermes
Project leader –⁠ Kateřina Černá

Mr. Steinert s.r.o.
Pražského 636/34
152 00, Praha – Hlubočepy
IČO 04873084

Společnost s ručením omezeným
Spisová značka 254940 C
Městský soud v Praze