Národní hřebčín Kladruby nad Labem představuje jeden z nejstarších hřebčínů na světě.

Základem vizuálního stylu je logotyp v podobě patkového písmena K, jež se odedávna objevovalo jako výžeh pro označení starokladrubských koní. Korunka nad písmenem K je pak odkazem ke královskému původu hřebčína. Symbol jsme převzali z heraldických tradic například na lemování císařských vlajek a upravili jej do moderního stylu. 

Právě na minimalistický styl logotypu navazují výrazné fotografie kladrubských koní od fotografů Patrika Boreckého a Tomáše Brabce. Právě kombinace výrazných černobílých fotografií a logotypu tvoří vyvážený vizuální styl Národního hřebčína Kladruby nad Labem. Fotografie jsme koncipovali v černobílých variantách - především jako odkaz k dvěma druhům kladrubských koní, které se liší černou a bílou barvou. Vzhledem k tomu, že “kladrubáci” se užívali pro slavnostní spřežení a tažení císařských kočárů, fotili jsme je v typickém pozici se skloněnou hlavou (tzv. na kolmici). 

Také díky vizuální navazující na tradice byl zapsán Národní hřebčín Kladruby nad Labem v roce 2019 na seznam památek světového dědictví UNESCO.

 

Ve spolupráci s Vítkem Škopem.
Fotografie: Patrik Borecký & Tomáš Brabec

marketa_steinert_skop_borecky_brabec_8_2marketa_steinert_skop_borecky_brabec_8_2
marketa_steinert_skop_kladruby4marketa_steinert_skop_kladruby4
marketa_steinert_skop_kladruby5marketa_steinert_skop_kladruby5
marketa_steinert_vitek_skop_13marketa_steinert_vitek_skop_13
marketa_steinert_vitek_skop_14marketa_steinert_vitek_skop_14
marketa_steinert_vitek_skop_12marketa_steinert_vitek_skop_12
marketa_steinert_skop_borecky_brabec_2marketa_steinert_skop_borecky_brabec_2