Hromadná doprava Prahy
a Středočeského kraje

Hromadné doprava jako moderní, ale především srozumitelný a provázaný systém 21. století. Usnadnění orientace při cestování tak, aby cestující vždy našli všechny potřebné informace intuitivně na stejných nebo podobných místech, ve všech typech dopravních prostředků a bez ohledu na dopravce.

Dosud totiž platil odlišný grafický manuál pro městské a příměstské autobusy, u vlaků, tramvají i metra se dosud žádný jednotící styl neuplatňoval.

Kolo, které je tvarovým základem loga, je rozdělené na dvě půlky symbolizující spojení Prahy a Středočeského kraje.

Písmo NB International je příjemný grotesk s lehce oblenými detaily. Písmo je přístupné a pozitivní. Loga pro organizátory MHD “ropid” a “idsk” jsou pouze otočením mateřského loga PID. Hierarchie ve skupině je podpořena velikostmi písma.

Rozvedení vizuálního stylu na dopravní prostředky je velmi jednoduché. Tramvaje i autobusy se lakují pouze v jedné červené barvě („warm red“), doplněné pouze o bílou fólii.

Dvoupodlažní vlaky jsou doplněny neutrální šedou barvou pro zjemnění velké hmoty vozidla a pro zvýraznění vstupů. Zásadní je také označení dveří pro slabozraké bílým kruhem, který navazuje na tvarosloví loga.

Marketa_Steinert_PID_aplikace3

CREDITS

Creative Concept – Markéta Steinert, Adam Uchytil
Visual identity – Markéta Steinert, Adam Uchytil
Motion design – Martin Pokorný

Studie pro PID

Mr. Steinert s.r.o.
Pražského 636/34
152 00, Praha – Hlubočepy
IČO 04873084

Společnost s ručením omezeným
Spisová značka 254940 C
Městský soud v Praze