PID
Integrovaná doprava Prahy
a Středočeského kraje

 

Hromadné doprava jako moderní, ale především srozumitelný a provázaný systém 21. století. Usnadnění orientace při cestování tak, aby cestující vždy našli všechny potřebné informace intuitivně na stejných nebo podobných místech, ve všech typech dopravních prostředků a bez ohledu na dopravce. Dosud totiž platil odlišný grafický manuál pro městské a příměstské autobusy, u vlaků, tramvají i metra se dosud žádný jednotící styl neuplatňoval.

Kolo, které je tvarovým základem loga, je rozdělené
na dvě půlky symbolizující spojení Prahy a Středočeského kraje.

Písmo NB International je příjemný grotesk s lehce oblenými detaily. Písmo je  přístupné a ve větších velikostech působí pozitivně. Loga pro organizátory mhd “ropid” a “idsk” jsou pouze otočením mateřského loga pid. Hierarchie ve skupině je podpořena velikostmi písma.

Rozvedení vizuálního stylu na dopravní prostředky je velmi jednoduché. Tramvaje i autobusy se lakují pouze v jedné červené barvě („warm red“), doplněné pouze o bílou fólii. Dvoupodlažní vlaky jsou doplněny neutrální šedou barvou pro zjemnění velké hmoty vozidla a pro zvýraznění vstupů. Zásadní je také označení dveří pro slabozraké bílým kruhem, který navazuje na tvarosloví loga.

Marketa_Steinert_PID_aplikace5

Studie pro PID

Credits
Koncept a vizuální identita: Markéta Steinert a Adam Uchytil
Animace: Martin Pokorný

Markéta Steinert

00420 731 154 774