Mladí ladí jazz 2023

Milují jazz a taky umělce, kteří neváhají jít za hranice žánrů. Mají neustále nastražené uši a kdykoliv zaslechnou něco čerstvého, odvážného a novátorského, něco, co vaše zmlsané jazzové uši ještě neslyšely, snaží se to okamžitě přivézt. Kulturu v Česku s radostí obohacují již od roku 2009.

Mladí ladí fest 2023

Marketa_Steinert_mladi_ladi_fest_poster
Marketa_Steinert_mladi_ladi_fest_insta_poster_mononeon

1 den, 2 stage, 9 shows, přes 12 hodin programu.
Fresh interpreti z celýho světa, skvělý industriální prostory Holešovický tržnice, originální stage design, spousta drinků a podzimní datum, to všechno smíchaný v jeden skvělej festival.

246189820_10159312890218604_4600924885790642380_n
Marketa_Steinert_mladi_ladi_fest_insta_poster_hoodie

Open Air 2023

Velkolepá oslava Mezinárodního dne jazzu se vrátila na pražské Karlovo náměstí. Pořadatelé festivalu Mladí ladí jazz připravili hudební hostinu, v níž bude jazz okořeněn mnoha styly a žánry, od již stoletých elegantních salónních evergreenů po žhavou hiphopovou současnost či elektroniku. 

Ze Spojeného království přijeli zahraniční hosté, hvězdy afro jazzu Nubiyan Twist pod vedením multiinstrumentalisty Toma Excella. Na Karlově náměstí také představila Lenka Dusilová poprvé svůj BAND, elitní sestavu mladých muzikantů v čele s Igorem Ochepovskym. Domácí scénu zastoupil i omlazený Originální pražský synkopický orchestr, s pokorou a nadšením pokračující v tradici autentického a stylově vytříbeného pojetí jazzu a taneční hudby 20. let minulého století, nebo Martin Brunner Band – čtveřice muzikantů, která láká na nadupanou fúzi jazzu a rocku.

Jazzfruit 2023

Soutěž Jazzfruit představuje mezinárodnímu publiku mladé české i zahraniční talenty hrající ten nejlepší tradiční jazz nebo naopak hudební projekty posouvající hranice tohoto žánru. Jazzfruit dává kapelám příležitost, aby jim jejich hudební snažení přineslo ovoce.

Marketa_Steinert_jazz_fruit_poster
Marketa_Steinert_jazz_fruit_ipad2

„Oproti jiným soutěžím je Jazzfruit jedinečný především ve volnosti, kterou kapelám a projektům dáváme – není nutné do soutěže přijít ani s interpretací konkrétní skladby či konkrétních stylů, nestanovujeme ani požadavky na nástrojové složení nebo nutnost předvést výhradně vlastní tvorbu, byť ta je přínosem. Nestanovujeme hranice, ve vnímání jazzu je naopak chceme bořit,“ říká za organizátory festivalu Jan Gregar.

CREDITS
Creative concept –⁠ Markéta Steinert
Visual Identity –⁠ Markéta Steinert
3D – Martin Egrt
Photo – Archiv Nerudný fest (Jan Kuča, Jakub Červenka, Petr Klapper)

Mr. Steinert s.r.o.
Pražského 636/34
152 00, Praha – Hlubočepy
IČO 04873084

Společnost s ručením omezeným
Spisová značka 254940 C
Městský soud v Praze