Klenota

KLENOTA je mladá, ryze česká značka, která vznikla v roce 2008 z lásky k pravým šperkům. Vychází z bohaté české historie ručního zlatnictví a šperkařství. Drží se hodnot prověřených staletími: věří v ruční práci, tradiční metody a kvalitní šperky. Ateliér leží v historickém jádru města nedaleko Staroměstského náměstí, které je již po staletí centrem pražského zlatnictví a šperkařství.

CREDITS

Design – Markéta Steinert
Logo – Klenota

Koncepce vizuální identity

Prague Sirens

Prague Sirens je hudební škola na pražské Letné. Jejich lekce zpěvu se konají v místnostech, které vás přenesou do jiného světa. Okázalý styl původní architektury 19. století je spojený s moderním industriálním designem.

CREDITS

Design – Markéta Steinert

Národní galerie Praha

Souzníme s představou NGP jako otevřené a přátelské instituce. Vidíme NGP jako brand s jasným symbolem a identitou. Příběh je důležitý a NGP oproti jiným "značkám" nemusí nic vymýšlet – má totiž stovky nádherných příběhů obrazů a jejich autorů. Nechme galerii mluvit! Grafické zpracování loga je čistě typografické. Tudíž není ve své ideové rovině vázáno fontem. Pro základní komunikaci NGP jsme vybrali font Mabry od londýnské Colophon Foundry.

CREDITS

Design – Markéta Steinert, Adam Uchytil
Video – Martin Pokorný

Studie

Hotel Johaness ****

Hotel na Výtoni na pražském nábřeží sídlí historické budově v původně sloužící jako tiskárna. V návaznosti na to byl vybrán nový název Johaness. Johaness bylo křestní jméno vynálezce technologie mechanického knihtisku Johanesse Gutenberga.
Jo—haness / Your—Highness / Your—Highhest Expectations

CREDITS

Design – Markéta Steinert
Brand Strategy – Little Greta

Armodd

You have time, now. Teď máš čas.
Tak ho užívej, protože to je jediná nenahraditelná surovina.
Základní logotyp a symbol pak vzniknul z minimalistického přístupy k písmenu A, jeho převrácení a složení do tvaru přesýpacích hodin. Ultimátního symbolu pro čas, o kterém celá značka je. 

Když se podíváte blíže, uvidíte na hodinkách ještě menší ciferník. Ten ve skutečnosti funguje jako notifikace. To co dělá Slowatches unikátní je ale možnost filtrovat notifikace podle typu kontaktu.

CREDITS

Design – Markéta Steinert
Brand Strategy – Kontra

Muzeum literatury

Zbrusu nové muzeum s netradiční expozicí věnovanou české literatuře otevře instituce v první polovině roku 2021 v Petschkově vile v Bubenči, kam se přesune ze Strahova. K muzeu bude náležet i literární kavárna, programový sál, studovna, odborná pracoviště a rozsáhlá zahrada. Architektonická podoba expozice, která slibuje zajímavý návštěvnický zážitek bude sama o sobě bude uměleckým dílem.

CREDITS

Creative Concept – Markéta Steinert, Adam Uchytil, Jakub Korouš
Visual identity – Markéta Steinert, Adam Uchytil, Jakub Korouš

Studie

Výčep

Výčep, novodobá česká pivnice na Vinohradech. Dalešice na čepu, česká kuchyně s nádechem Valašska, staré recepty s moderním pojetím. Zelená jako barva chmelu, logo inspirované pohledem do půlitru.

CREDITS

Design – Markéta Steinert
Architecture – Mar.S Architects

Pražské jaro

Mezinárodní hudební festival Pražské jaro je pravidelná přehlídka vynikajících světových umělců, symfonických orchestrů a komorních těles. Koná se každoročně v Praze od 12. května (výročí úmrtí Bedřicha Smetany) do 4. června. Je od svého počátku reprezentativní přehlídkou světové hudební kultury a jejích nejnovějších trendů. Vizuální identita vyzdvihuje přerod zimy v jaro – nový začátek.

CREDITS

Creative Concept – Markéta Steinert, Vítek Škop
Visual identity – Markéta Steinert, Vítek Škop
Photos – Tomáš+Patrik (Tomáš Brabec, Patrik Borecký)
Dynamo Design

Studie

Osada 1932

Osada Baba je prvorepubliková funkcionalistická vilová kolonie v pražských Dejvicích. Byla vystavěna jako jedna ze šesti evropských kolonií moderního bydlení, které vznikaly z iniciativy Werkbundu na přelomu 20. a 30. let 20. století. Tyto kolonie měly propagovat moderní funkcionalistickou výstavbu finančně dostupnou pro široké vrstvy. Vizuální identita pro Babu je inspirována oknem, jediným oknem na čelní fasádě vily Čeněk od architekta Ladislava Žáka.

CREDITS

Design – Markéta Steinert

Studie

Mladí ladí jazz 2022

Milují jazz a taky umělce, kteří neváhají jít za hranice žánrů. Mají neustále nastražené uši a kdykoliv zaslechnou něco čerstvého, odvážného a novátorského, něco, co vaše zmlsané jazzové uši ještě neslyšely, snaží se to okamžitě přivézt. Kulturu v Česku s radostí obohacují již od roku 2009.

CREDITS

Design – Markéta Steinert

Pražské Quadriennale

PQ má za cíl oslavovat, posilovat a vyzdvihovat práci scénografů, umělců a architektů a zároveň inspirovat a vzdělávat diváky, kteří jsou tím nejzásadnějším prvkem jakéhokoliv živého představení.

Tématem ročníku byl Sdílený prostor. Židli jsme vybrali jako symbol stability, usazení v čase a prostoru, zklidnění a soustředěného vnímání. Zároveň je to důležitý prostředek sdílení. Odkazuje k místům v hledišti, stejně jako k vybavení divadelní scény. Židle jako mezinárodně srozumitelný prvek se může pomyslně ocitnout v roli diváka či herce. Mimo tiskovin se modré židle objevovaly i fyzicky na místech konání festivalu a sloužily tak jako orientační body v centru Prahy i jako místo pro odpočinek v parných letních dnech.

CREDITS

Visual Identity –⁠ Markéta Steinert, Vítek Škop
Art Direction –⁠ Markéta Steinert, Vítek Škop
DTP – Dynamo Design
Dynamo Design

Orientační systém
Národního muzea v Praze

Rok 2018 se pro Národní muzeum nesl v duchu velkých změn. K rozsáhlé rekonstrukci historické budovy si nadělili i nový orientační systém a nové vizuály trvalých expozic. Systém měl za úkol propojit obě stylově od sebe velmi odlišné budovy nově vznikajícího komplexu současným, funkčním a uživatelsky přívětivým systémem při respektování architektonických stylů obou budov. Součástí projektu bylo grafické řešení systému a ideový návrh jeho pasivních prvků (stojanů, cedulí).

CREDITS

Design – Markéta Steinert
Architecture – Herrmann & Coufal

Studie

Asociace ekonomů měst

Asociace ekonomů měst je sdružení, jehož cílem je skrze vzdělávání lidí ve vedení měst dosáhnout udržitelné prosperity urbanistických celků. Co ale vlastně odlišuje chudá a bohatá města? Je to štěstí jejich obyvatel. 

CREDITS

Design – Markéta Steinert
Strategie – Adam Ondráček
Kontra

Pillsulin

GameChange pro lidi s diabetes – Pillsulin.
Inzulin v pilulce.

CREDITS

Art director, brand designer –⁠ Marketa Steinert
Creative concept –⁠ Martin Kermes
Copywriting –⁠ Matúš Kmec
Illustration –⁠ Martin Jedlička
Video edit –⁠ Matěj Ligač
Motion design –⁠ Martin Egrt
Project leader –⁠ Kateřina Černá
NMDS

STUDIO

Markéta Steinert Studio
Kamenická 5
Letná, Praha 7

COMPANY

Mr. Steinert s.r.o.
Pražského 636/34, Praha
IČO 04873084

View