Národní galerie Praha

Souzníme s představou NGP jako otevřené a přátelské instituce. Vidíme NGP jako brand s jasným symbolem a identitou. Příběh je důležitý a NGP oproti jiným "značkám" nemusí nic vymýšlet - má totiž stovky nádherných příběhů obrazů a jejich autorů. Nechme galerii mluvit! Grafické zpracování loga je čistě typografické. Tudíž není ve své ideové rovině vázáno fontem. Pro základní komunikaci NGP jsme vybrali font Mabry od londýnské Colophon Foundry.

Koncept: Markéta Steinert, Adam Uchytil
Video: Martin Pokorný

 

Krajinow


Lidstvo se po desetiletích klidného období ocitá na křižovatce, kdy dochází k „bodu zvratu“, jak ji nazval Hans Joachim Schellnhuber. Člověk – zranitelná bytost na Zemi a stejně tak stále křehčí příroda, kterou ovlivňujeme.

4 výstavy, 4 části katalogu
ponořujeme se hlouběji k nitru země, nebo stoupáme v patrech galerie?

Krajinow, Galerie MUD*
Výstavy: Patrik Hábl: Vyhořelá země, Patrik Proško: Prorost
Kolektivní výstava Krajinow, Kolektivní výstava: Krajina z obýváku, Otázka místa / Intervence

 

Muzeum literatury

 
Zbrusu nové muzeum s netradiční expozicí věnovanou české literatuře otevře instituce v první polovině roku 2021 v Petschkově vile v Bubenči, kam se přesune ze Strahova. K muzeu bude náležet i literární kavárna, programový sál, studovna, odborná pracoviště a rozsáhlá zahrada. Architektonická podoba expozice, která slibuje zajímavý návštěvnický zážitek bude sama o sobě bude uměleckým dílem.

Koncept
Markéta Steinert, Adam Uchytil, Jakub Korouš

 

Czechdesign 2018


Czechdesign nabízí pomoc firmám a institucím se zájmem o design, organizují soutěže, workshopy a semináře, pomáhají designérům prodávat jejich tvorbu a v neposlední řadě provozují nejstarší a zároveň nejčtenější portál o designu v České republice. Věří, že design může měnit každodenní život k lepšímu. Tato publikace shrnuje jejich působení během deseti let.

 

Pražské jaro


Mezinárodní hudební festival Pražské jaro je pravidelná přehlídka vynikajících světových umělců, symfonických orchestrů a komorních těles. Koná se každoročně v Praze od 12. května (výročí úmrtí Bedřicha Smetany) do 4. června. Je od svého počátku reprezentativní přehlídkou světové hudební kultury a jejích nejnovějších trendů. Vizuální identita vyzdvihuje přerod zimy v jaro – nový začátek.

Koncept
Markéta Steinert, Vítek Škop


 

Prostory touhy


"Architektura nám nemůže vyplnit naše nejdivočejší fantazie, ale může posunout limity, ve kterých tyto fantazie držíme."   Bernard Tschumi

„Za vraždu materiálu nese odpovědnost jen náladovost a ctižádostivost ženy, neboť ornament ve službách ženy bude žít věčně. (…) Ornament ženy ale v podstatě odpovídá ornamentu divochů, má erotický význam.“  Adolf Loos

Výstava představovala, problematizovala a interpretovala vztahy sexuality, konstrukce sexuální a genderové identity, architektonického prostoru a architektonické tvorby na modernistickém a současném materiálu. Výstava zkoumala, jakým způsobem se materializují genderové role a sexuální vztahy a stereotypy v architektuře.

Výstava a katalog Prostory touhy / Spaces of Desire, Galerie Jaroslava Fragnera, Praha
Kurátor: Ladislav Zikmund-Lender
Vizuální identita, Katalog: Markéta Steinert
Architektonické řešení ve spolupráci s Roháč Stratil Architektonický Ateliér


 

Orientační systém
Národní muzeum


Rok 2018 se pro Národní muzeum nese v duchu velkých změn. K rozsáhlé rekonstrukci historické budovy si nadělí i nový orientační systém a nové vizuály trvalých expozic. Systém měl za úkol propojit obě stylově od sebe velmi odlišné budovy nově vznikajícího komplexu současným, funkčním a uživatelsky přívětivým systémem při respektování architektonických stylů obou budov. Součástí projektu bylo grafické řešení systému a ideový návrh jeho pasivních prvků (stojanů, cedulí).

Studie
Grafický design: Markéta Steinert
Produktový design: Herrmann & Coufal


Pražské Quadriennale


PQ má za cíl oslavovat, posilovat a vyzdvihovat práci scénografů, umělců a architektů a zároveň inspirovat a vzdělávat diváky, kteří jsou tím nejzásadnějším prvkem jakéhokoliv živého představení.

Tématem ročníku byl Sdílený prostor. Židli jsme vybrali jako symbol stability, usazení v čase a prostoru, zklidnění a soustředěného vnímání. Zároveň je to důležitý prostředek sdílení. Odkazuje k místům v hledišti, stejně jako k vybavení divadelní scény. Židle jako mezinárodně srozumitelný prvek se může pomyslně ocitnout v roli diváka či herce. Mimo tiskovin se modré židle objevovaly i fyzicky na místech konání festivalu a sloužily tak jako orientační body v centru Prahy i jako místo pro odpočinek v parných letních dnech.

Grafický design: Markéta Steinert
Pro Dynamo Design


Výčep


Výčep, novodobá česká pivnice, Dalešice na čepu, česká kuchyně s nádechem Valašska, staré recepty s moderním pojetím. Zelená jako barva chmelu, logo inspirované pohledem do půlitru.

Markéta Steinert ve spolupráci s achitekty: Mar.S Architects

 

Baba 1932


Osada Baba je prvorepubliková funkcionalistická vilová kolonie v pražských Dejvicích. Byla vystavěna jako jedna ze šesti evropských kolonií moderního bydlení, které vznikaly z iniciativy Werkbundu na přelomu 20. a 30. let 20. století. Tyto kolonie měly propagovat moderní funkcionalistickou výstavbu finančně dostupnou pro široké vrstvy. Vizuální idenita pro Babu je inspirována oknem, jediným oknem na Vile Čeněk od architekta Ladislava Žáka. 

Studie

 

Markéta Steinert

00420 731 154 774