Czech Ski 
& Snowboard

 

Nejstarší národní lyžařský svaz na světě, bohatá historie ověnčená tituly mistrů světa i olympijskými medailemi ze všech různých lyžařských a snowboardových disciplín. Slavná tradice nyní získává moderní tvář – Svaz lyžařů České republiky bude nově vystupovat pod jednotným brandem Czech Ski and Snowboard. 

Hlavním motivem nové vizuální identity je symbol společný pro lyžování a snowboarding - tedy stopy, které oba sporty svou přirozenou trajektorií vykreslují do sněhu. Dvě užší lyžařské a jedná širší snowboardová stopa jsou implementovány do české vlajky, která je součástí znaku odpradávna. Z vlajky také vychází základní barevnost nové identity, která zvýrazňuje úlohu Svazu lyžařů ČR coby zaštiťující národní organizace pro lyžování a snowboarding.

marketa_steinert_czech_ski_snowboard3-2

Jako jedni z prvních měli možnost vidět novou vizuální identitu ještě před jejím dokončením zástupci reprezentantů z různých lyžařských a snowboardových disciplín, kteří se také podíleli na variantách aplikace nového brandu, například v nové kolekci fanshopu. „Je to cool! Líbí se mi, když jsou věci promyšlené do detailu – od loga, přes digitální komunikaci až po merch. Myslím si, že by to mohlo fanoušky oslovit,“ říká olympijská vítězka a mistryně světa Eva Samková. „Ve starém logu je nějaká historie, náš svaz je nejstarší na světě, ale v dnešní době se s tím už nedalo pracovat nějak interaktivněji. Omlazení identity podle mě bylo potřeba a je dobře, že se k tomu svazu odhodlal.“ dodává.

marketa_steinert_czech_ski_snowboard4-1

Credits
Koncept, strategie a analýza: Markéta Steinert, Martin Kermes, Matúš Kmec
Art Director: Markéta Steinert
Vizuální identita a design: Markéta Steinert
Video a animace: Martin Egrt, Jan Slabihoudek
UI: Jan Slabihoudek
Project leader: Kateřina Černá
Vytvořeno pro NMDS

Markéta Steinert

00420 731 154 774